עמוד הביתסקירות ומדריכיםמדפסת תלת מימד

מדפסת תלת מימד

מדפסת 3D

האם מדפסות תלת מימד הן הדבר הגדול הבא ? האם אנו צפויים למצוא בכל בית בישראל ובעולם מדפסת תלת מימד ? 

ההיסטוריה מלמדת אותנו שאנחנו לא יודעים הרבה .... ,  מה זאת אומרת ? תמיד אפשר לעשות משהו יותר טוב , יותר חכם , יותר זול , תחשבו על הדרך בא עברנו מהמחשב הראשון שגודלו היה כגודל חדר שלם , או מהטלפון הסלולרי הראשון ועד לסמארטפונים של זמננו , אין מילה לתאר את מהירות  קצב התפתחות הטכנולוגיה  .

המחשב הראשון – למישהו יש חדר פנוי ?

 

 

הטלפון הנייד הראשון – עד בדורנו ...

 

ניראה שלכל מוצר יש אורח חיים משלו ואת  "תור הזהב" שלו לעיתים המוצר "תופס" ולעיתים לא מצליח להמריא , ישנם מוצרים חשמליים קלאסיים כגון טלוויזיות , מקררים , תנורים וכו' שגם אם נעשו שינויים טכנולוגיים המוצר והפונקציות בו דומות ומשמות אותנו באופן יחסי דומה זה עשרות שנים . לעומתם , ישנם מוצרים שלא מצאו עצמם בהיכל התהילה של ההיסטוריה כגון "איתורית"  או אפילו משחקי קונסולה ניידים שהסמארטפונים הצליחו לדחוק לאחרונה מחוץ לשוק .

רבים , אני בניהם,  ירימו גבה ואפילו גבותיים בספקנות לגבי הצלחת המוצר  .... עם זאת ניתן להגיד זאת על הרבה מוצרים חדשים שיצאו לשוק , מי חשב שמישהו ירצה לקנות מסך בלי מקלדת ? ( טאבלט) הרי יש מחשבים ניידים ...ובכל זאת הטאבלטים למיניהם הפכו להיט היסטרי , גם כשיצאו הטלפונים הניידים הראשונים כל אחד מאיתנו חשב לעצמו – למי יש את האגו המנופח שחושב שהוא צריך להיות זמין 24/7 ? אז לפני שאנחנו פוסלים את המדפסת 3D  ננסה להבין "למה זה טוב?"

 

מה היא מדפסת תלת מימד  -

הרעיון הוא פשוט , למעשה לא מדובר באמת במדפסת , אלא במפעל קטן , - מפעל לייצור מוצרים שונים מאותה המכונה , המכונה נשלטת באמצעות תוכנה בה מעצבים את המוצר שאנו רוצים ואז ניתן "להדפיסו" - כמובן בתלת מימד . המדפסת מאפשרת למשתמש בה להיות הבעלים הגאה של מפעל של איש אחד , הרעיון שבבסיסו טמון המהפך , כן ממש מהפך הוא לאפשר לאדם מן הישוב לייצר לעצמו באופן עצמאי חלק , דגם , מוצר .

תחשבו על אדריכל שהכין דגם של בית במחשב ורוצה להמחיש לזוג הצעיר את הגדלים של החדרים , מרחקים שונים , איך יראה הבית מרוהט , וכל זה יבנה לנגד עיניהם של בני הזוג ב 10 דקות . תמריאו בדמיון ודמו עצמכם מדפיסים לעצמכם משחק או צעצוע לילד מתוך מיפרט שהורדתם מהאינטרנט , הדפסה של כלי עבודה ועוד שימושים שהדמיון המוגבל שלי לא מצליח להעלות .

 

לפני שנים מעטות עלות מדפסת תלת מימד היתה כ 8000$ , היום אנו מוצאים מדפסות דומות בעשירית המחיר .

תמונה של מוצרים ש"הודפסו"

לדעת המומחים אנו צפויים למצוא מדפסות כאלו בעיקר בעסקים שעובדים עם דגמים , מהנדסים ואדריכלים  , לדעת רבים מדובר במוצר הקרוב ביותר המאפשר סוג של teleport – בתרגום חופשי – העתקת גוף – כמו בראינו בסידרה – "מסע בין כוכבים" – יושב לו אדם בצד אחד של העולם עם מוצר , שולח מייל לאדם אחר עם תוכנית המוצר ואותו אדם מדפיס אצלו את המוצר ....

 

תמונה של מסע בין כוכבים ....מאז אנחנו מנסים ....beam me up scotty

 

 

סירטון יוטיוב למדפסת 3 מימד

 

כתב: | 10/28/2012


מדפסת תלת מימד

ניראה לי מוקדם מידיי - ייקר מידיי .
עד שהמוצר הזה לא ייצא בייצור המוני , עם כל התוספות שהוא צריך - תוכניות בחינם לייצור מוצרים , חברה גדולה שתייצר בייצור המוני וזול את המוצר - ( כמו הטאבלטים למיניהם , סמארטפונים וכו') יהיה קשה לשווק אותה למשתמש הבייתי - אולי לבעלי מקצוע ספציפייים ...

דווח ספאם
רם 2/17/2013
סגור